PĒRĻU GRŪBAS AR KAMAMBĒRA SIERU UN SPARĢEĻIEM

restorāna “BANGERTS” (Kuldīga) 
šefpavārs AIGARS SĪLIS 

Dzimis kuldīdznieks, pieredzi un praksi uzkrājis Rīgas restorānos, kā arī pašmāju un pasaules līmeņa konkursos – tagad atgriezies dzimtajā pilsētā, lai piedāvātu klasiskus un oriģinālus ēdienus. Aigars Sīlis spēj uzburt uz šķīvja īpašu garšu buķeti un vizuālu pārsteigumu, apvienojot Latvijas produktus ar Eiropas virtuves noslēpumiem. Lai pasvītrotu produktu saderību ar sidru, šefpavārs to izmanto arī ēdiena gatavošanā. Vislabāk iederēsies sauss vai pussauss sidrs.


BULJONAM

200 g burkāni
100 g seleriju kāti
3 daiviņas ķiploka
100 g šalotes sīpoli
1/4 no maza čilli
20 g pētersīļi
15 g dilles
50 g fenhelis
50 ml eļļa
2 lauru lapas

Smalki sagrieztus burkānus, seleriju kātus, ķiplokus, šalotes sīpolus un fenheli apcep eļļā un uzlej ūdeni 1,5 l.

Pievieno sakapātus čilli, pētersīļus, dilles un lauru lapas – vāra 10 min. Pēc tam atdzesē un nokāš. Gatavs buljons ~1,2 l.

PĒRĻU GRŪBĀM

100 g šalotes sīpoli
3 daiviņas ķiploka
250 g pērļu grūbas
100 ml sidra
dārzeņu buljons
50 g sviests
200 g krēmsiers
50 g parmezāna siers
125 g baby spināti
125 g kamambēra siers

Sviestā apcep sakapātus šarlotes sīpolus, pievieno sakapātu ķiploku daiviņas – cep 30 sec. Pievieno aukstā ūdenī noskalotas pērļu grūbas.

Cep 5 min uz lēnas uguns, nepārtraukti maisot. Pievieno sidru. Sidru novāra, lai katliņā nav šķidrums (alkohols izgaro). Pakāpeniski lej klāt dārzeņu buljonu (pēc vajadzības), kamēr grūbas gatavas (uzbriedušas).

Pievieno krēmsieru, samaisa. Pievieno parmezāna sieru, samaisa. Pēc vajadzības pievieno sāli. Pirms pasniegšanas iemaisa baby spinātus un kamambēra sieru.